All Stars Team
ValínVejmelka
All Stars Team > Tréninkové kempy > Profil země

Portugalsko

 

PORTUGALSKO, ač nevelké rozlohou a usazené na samém okraji Evropy, je pro fotbalisty zemí zaslíbenou. Se zanícenými fanoušky, řadou špičkových hráčů i klubů, úspěšnou reprezentací i kvalitní domácí ligou, vydatně podporovanou pravidelným přísunem Brazilců. Přidáte-li fakt, že fotbal se tu díky příznivému klimatu hraje celoročně, dostanete logický závěr: Portugalsko je prvotřídní destinací pro tréninkové kempy, zejména v zimním období.

ALL STARS TEAM nabízí soustředění v pásmu mezi Lisabonem a Portem i v nejjižnějším portugalském regionu Algarve. Typickou scenérii zde vytváří rozeklané pobřeží omývané Atlantickým oceánem, s barevnými skalisky a dlouhými písečnými plážemi. I v zimních měsících tu kvetou stromy a teploty se pohybují kolem 20°C. Za teplem, sluncem, zelenými trávníky a kvalitními soupeři sem přilétají kluby z celé Evropy. Obvyklými cílovými letišti jsou Lisabon a Faro, odkud se na vybrané místo dojíždí autobusem. Přátelské zápasy lze po dohodě sehrát v místě soustředění i na stadionech portugalských klubů. Zatímco v Algarve bývají nejčastějším soupeřem zahraniční celky, které tu právě pobývají, ve střední a severní části Portugalska je mnohem větší šance utkat se s domácími týmy. I přesto, že obě nejvyšší portugalské soutěže nemají zimní přestávku.

Základní údaje
Oficiální názevPortugalská republika
Počet obyvatel11 miliónů
Úřední jazykportugalština
Hlavní městoLisabon
Územně-správní členění7 regionů
Měna1 Euro
Časstředoevropský


.Mapa kempů

Modré body s míčem označují jednotlivé kempy, kliknutím na ně získáte podrobnější informace. Můžete si také zobrazit seznam kempů..Fotogalerie
   
Foto: All Stars Team


.FOTOGRAFIE jsou chráněny podle autorského zákona. Jejich vlastníkem je agentura All Stars Team, bez jejíhož souhlasu nesmějí být dále kopírovány a reprodukovány v jakékoliv podobě.