All Stars Team
ValínVejmelka
All Stars Team > Tréninkové kempy > Profil země

TureckoTURECKO je zemí čtyř moří, historických tradic, přívětivých lidí, islámu a – jak jinak – fotbalu. Ten jako by tu byl druhým náboženstvím. Špičkoví hráči jsou uctíváni, návštěvy na stadiónech vysoké, zájem médií obrovský, fanoušci srdeční, hluční a vděční. Fotbalový boom se projevuje i v tom, že Turecko je v posledních letech nejoblíbenější destinací pro zimní přípravné kempy.

ALL STARS TEAM vás zavede do středomořského regionu v okolí historického města Antalya, konkrétně do oblastí Side, Belek, Lara a Kemer. Najdete tu více než 300 pětihvězdičkových resortů, které nabízejí přístup k moři a luxusní zázemí pro všechny hosty bez rozdílu. Fotbal se stal součástí turistického byznysu, ať na profesionální či amatérské úrovni. Hotely ve svých areálech programově budují fotbalová hřiště anebo si přímo zřizují vlastní fotbalová centra. Jejich součástí bývá několik tréninkových ploch se špičkovým trávníkem, ale i kabiny se sprchami, klubovnou a občerstvením, případně krosová dráha. K tomu přidejte příjemné klima s teplotami mezi 15 až 20° Celsia, příznivé ceny, a máte logické vysvětlení, proč sem každý rok od ledna do dubna jezdí kluby z celé Evropy i Asie. V praxi to znamená, že zde vždy narazíte na množství týmů nejrůznější kvality i herních stylů. Pak lze bez problémů garantovat a zajistit, co je pro trenéry rozhodující – přípravné zápasy s odpovídajícími soupeři.

Z České republiky se do Antalye létá s Turkish Airlines s přestupem v Istanbulu. Z okolních zemí (Německo, Rakousko) se tam lze občas, při shodě šťastných okolností, dostat přímo, charterovým letem. Jednotlivé hotelové resorty jsou rozprostřeny na Turecké riviéře, do vzdálenosti 60 km od Antalye.

Základní údaje
Oficiální názevTurecká republika
Počet obyvatel68 miliónů
Úřední jazykturečtina
Hlavní městoAnkara
Územně-správní členění7 regionů, 81 provincií
Měna1 nová turecká lira
ČasStředoevropský +2


.Mapa kempů

Modré body s míčem označují jednotlivé kempy, kliknutím na ně získáte podrobnější informace. Můžete si také zobrazit seznam kempů..Fotogalerie
   
Foto: All Stars Team


.FOTOGRAFIE jsou chráněny podle autorského zákona. Jejich vlastníkem je agentura All Stars Team, bez jejíhož souhlasu nesmějí být dále kopírovány a reprodukovány v jakékoliv podobě.