All Stars Team
ValínVejmelka
All Stars Team > Tréninkové kempy > Profil země

Polsko

 

POLSKO je zemí, která se rychle zbavuje neblahého dědictví po komunistickém režimu. Jeho tvář a infrastruktura se před očima mění. Výrazně k tomu přispěl i fotbal. Lépe řečeno pořadatelství EURO 2012, o něž se Poláci podělili s Ukrajinou. Vyrostly zde nové moderní stadiony, rozšířila se dálniční síť, přibyly kvalitní hotely se zázemím pro sportovce.

NENÍ NÁHODOU, že při evropském šampionátu hned třináct týmů ze šestnácti zvolilo Polsko jakou svou základnu. Fotbalisté tu mají k dispozici dostatek mist, kde mohou strávit čas v rámci jednoho utkání, ale i při delších pobytech či soustředěních. Milým bonusem je to, že téměř vždy můžete počítat s ochotou a vstřícností místních lidí; své hosty rádi hýčkají a dávají jim najevo svou přízeň. Čeští reprezentanti, kteří odehráli základní skupinu evropského šampionátu ve Wroclawi, by mohli vyprávět. Jakkoli to zní možná překvapivě, Polsko je dnes dobrou a neokoukanou destinací pro letní tréninkové pobyty. A to na všech výkonnostních úrovních.

All STARS TEAM vám nabízí jedno z nejlepších polských sportovních center vůbec, v obci Gniewino, severně od Gdaňska. V době Eura se zde připravovali reprezentanti Španělska, což je asi nejlepší možné doporučení.

Z České republiky se sem dostanete autobusem přes Berlín a Štětín, eventuálně přes Poznaň a Bydhošť. Letecké spojení zajišťuje ČSA z Prahy přes Varšavu do Gdaňsku. Odtud zbývá do Gniewina cca 50 km.

Základní údaje
Oficiální názevPolská republika
Počet obyvatel38,5 miliónu
Úřední jazykpolština
Hlavní městoVaršava
Územně - správní členění16 vojvodství
Měna1 Zloty /PLN/, (1 Euro = 4 PLN)
Časstředoevropský + 1 hodina


.Mapa kempů

Modré body s míčem označují jednotlivé kempy, kliknutím na ně získáte podrobnější informace. Můžete si také zobrazit seznam kempů..Fotogalerie
   
Foto: All Stars Team


.FOTOGRAFIE jsou chráněny podle autorského zákona. Jejich vlastníkem je agentura All Stars Team, bez jejíhož souhlasu nesmějí být dále kopírovány a reprodukovány v jakékoliv podobě.