All Stars Team
ValínVejmelka
All Stars Team > Clients > Article archive > Full article

Reprezentaci doplní další nováčci: slávista Souček a Mareš z Boleslavi (11/15/2016)

Mareš Petr
Kvůli zdravotním problémům povolal trenér české fotbalové reprezentace Karel Jarolím na poslední chvíli další dva nováčky. K týmu se před večerním zápasem proti Dánsku (výkop v úterý od 20:30) připojí záložníci Tomáš Souček ze Slavie a Petr Mareš z Mladé Boleslavi. Ladislav Krejčí, David Pavelka a Lukáš Droppa mají zdravotní problémy a není jasné, jestli budou schopní proti Dánsku nastoupit.

Proto trenér Jarolím raději povolal dva nováčky. Jak Souček, tak Mareš dostali pozvánku do národního týmu poprvé v životě. „Je to tak rychlé, že si to ani nestačím uvědomit. Těším se moc, věřím, že utkání s Dánskem zvládneme. Udělám všechno pro to, abych týmu pomohl v jakékoliv roli,“ uvedl Souček na slávistickém webu.

Jedenadvacetiletý defenzivní záložník je slávistickým odchovancem a ligu hraje od minulé sezony, kdy byl jedním z největších objevů soutěže. V tomto ročníku ho přibrzdilo zranění, a tak odehrál jen sedm ligových zápasů, z toho pouze pět v základní sestavě. V pátek se blýskl gólem za reprezentační jedenadvacítku v přípravném utkání proti Portugalsku (1:3).

Také Mareš vyrostl ve Slavii, kde se potkal i se současným reprezentačním koučem Jarolímem. Ve vršovickém klubu však odehrál jen jeden ligový zápas, a to v dubnu 2010 proti Olomouci (1:3). V následujících letech hostoval v Hlučíně, ve Vlašimi či na Žižkově, kam v roce 2012 přestoupil. O dva roky později přestoupil do Hradce Králové a od letošního léta je v Mladé Boleslavi, kde patří mezi opory.

Z reprezentačního srazu už dřív odjeli zranění Tomáš Sivok, Tomáš Hořava, Jiří Skalák a Patrik Schick. Ještě před Součkem a Marešem dostal dodatečnou pozvánku liberecký obránce či záložník Jan Sýkora. Přípravný zápas proti Dánsku je poslední reprezentační akcí v roce 2016. Utkání v Mladé Boleslavi začíná v úterý ve 20:30.

Autor: pes

fotbal.idnes.cz :: player's profile