All Stars Team
ValínVejmelka
All Stars Team > Clients > Article archive > Full article

Petr Hošek: Výška hraje svou roli (4/26/2017)

Hošek PetrVysoký útočník Petr Hošek má v posledních utkáních roli žolíka, kterého trenér používá do napjatých koncovek. S naším sobotním soupeřem ho spojuje jeho předchozí kariéra, jelikož ve Frýdku-Místku trávil jarní část loňské sezóny. V rozhovoru nám prozradil, jak vnímá derby a kdo ho přivedl k fotbalu.

Petře, při pohledu na sestavy z předchozích zápasů se z Vás stal žolík. Jak svou pozici vnímáte?
Já se snažím pořád pracovat na sto procent a čekám na šanci.

Je možné říci, že Vaše výška je výhodou, protože čerstvý vysoký hráč je potřeba hlavně v dramatickém závěru utkání, kdy prohrávající celek nakopává balóny do šestnáctky?
Když je nepříznivý výsledek, tak se ta hra zjednoduší a výška hraje určitě svou roli.

Kdybyste měl zhodnotit sobotní utkání v Sokolově, co byste k němu řekl?
Myslím si, že Sokolov vstřelil takový gól, který byl vlastně z ničeho. Byla to střela z vápna, kterou Paleček dobře vyrazil do strany, ale Dvořák to tam doběhl a kopl to do brány. Pak tam byla dvě vážnější zranění. Šimon se tam motal a ještě Michal Stříž měl rozseknutou hlavu. To trochu narušilo zápas, ale měli jsme dost času na to, aby se s tím dalo něco udělat.

V sobotu vás čeká další důležitý zápas sezóny. Co se Vám vybaví, když se řekne Frýdek-Místek?
Máme jim určitě co vracet z posledního zápasu, ale vzpomenu si i na to, jaká se tam sešla dobrá parta, i když jsem tam byl krátce.

Je znát v šatnách obou celků, že duel mezi Třincem a Frýdkem-Místkem je speciální, přestože se snažíte k tomu přistupovat jako ke každému utkání?
Nevím, jak to mají teď ve Frýdku, ale tady v Třinci to máme tak, jako by to byl každý jiný zápas. Myslím, že hlavně fanoušci to vnímají tak, že to je derby a něco trochu jiného. Já osobně v tom nehledám žádný speciální zápas. Je to důležitý zápas jako každý jiný.

Co bude v sobotu rozhodovat kromě vstřelených branek?
Řekl bych, že touha po vítězství a potřebné štěstí. Bojovnost a touha vyhrát by měla být v každém zápase.

Toto soutěžní kolo je věnováno projektu s názvem „Víkend otců“. Stejně tak i naše sobotní utkání je věnováno tatínkům. Kdo Vás dostal k fotbalu a jak Vám otec pomáhal v kariéře?
S bráchou nás dostal k fotbalu spíš děda. Ale taťka byl s námi také pořád. Pomohl nám s mamkou především v tom, že s námi jezdili na každý zápas, vozili nás na tréninky a tak.

Takže víkendový slogan „Díky táto“ bude patřit i Vašemu tatínkovi?
Určitě ano!


www.fotbaltrinec.cz :: player's profile