All Stars Team
ValínVejmelka
All Stars Team > Clients > Article archive > Full article

Slávista Prošek hrál poprvé po operaci srdce fotbal, po sedmi měsících (11/14/2012)

Prošek VáclavDvojnásobnou radost prožívali fanoušci fotbalové Slavie, kteří zavítali na pondělní duel juniorské ligy s Plzní. Jednak jejich tým převálcoval mladou zálohu lídra nejvyšší soutěže 6:0 a navíc se v 58. minutě objevil na hřišti Václav Prošek. Devatenáctiletý záložník si zahrál fotbal po sedmi měsících, poprvé po operaci srdce.

Odchovanec Lužné u Rakovníka, který je ve Slavii od svých třinácti let, patří k největším talentům českého fotbalu. Oblékal reprezentační dres v mládežnických kategoriích a jeho um pochopitelně zaujal i trenéry slávistického A-týmu. V dubnu 2011 odehrál svou první ligovou minutu v duelu se Slováckem, v další sezoně už měl být pevnou součástí slávistické soupisky. Jenže během ročníku 2011/2012 přidal do své statistiky jen 6 odehraných zápasů. Potíž nebyla v jeho výkonech, ale ve zdravotních problémech.

"Nemohl jsem najednou běhat, točila se mi hlava, rychle se mi rozbušilo srdce a tlačilo mě na hrudníku. Poprvé jsem to zažil asi v patnácti letech a od té doby se to nepravidelně vracelo," popisoval na jaře své potíže. "Podstoupil jsem několik vyšetření, ale doktoři zprvu nic nenašli."

Stanovit diagnozu se nakonec povedlo letos na jaře díky údajům zachyceným na sporttesteru. Verdikt lékařů zněl: lehká srdeční vada, operace nutná, zhruba půl roku bez fotbalu.

Před pěti týdny, čtyři měsíce po operaci, začal Václav Prošek s lehkým tréninkem. Postupně jeho intenzitu zvyšoval. V pondělí pak poprvé po sedmi měsích nastoupil k soutěžnímu zápasu. "Hrozně jsem se těšil. Nastoupil jsem na víc jak půl hodiny a hrálo se mi celkem dobře. Bylo tam pár zkažených přihrávek ale celkově si myslím, že to byl dobrý výkon,“ popsal své dojmy pro klubový web."Srdíčko pracuje tak jak má a po operaci se při běhaní cítím i lépe. Věřím, že žádné komplikace už nenastanou a budu v pořádku. V lednu mě čeká poslední kontrola. Tréninkové manko určitě cítím, s kondicí na tom nejsem pořád tak dobře, abych zvládl celé zápasy. Ale jinak se cítím skvěle,“ dodal devatenáctiletý záložník.

Autor: rou


fotbal.idnes.cz :: player's profile