All Stars Team
ValínVejmelka
All Stars Team > Clients > Article archive > Full article

Polské vzpomínky teplického Hoška: Rowdies si na nás počkali (9/19/2013)

Hošek JanUž byl jednou nohou ve fotbalové Slavii, nakonec musel sešívat teplickou obranu. Jan Hošek, nečekaný pravý obránce "sklářů". "Tohle jsem hrál úplně poprvé v kariéře, novinka!" tvrdil po poslední ligové výhře nad Jabloncem 3:1.

Hošek je kovaný stoper, jenže nouze ho posunula na kraj teplické jedenáctky. Vlastně do sestavy vůbec, protože dosud nehrál a na testy ho pozvala Slavia. Nejdřív z pravého beka vypadl zraněný Vondrášek, pak vykartovaný Matula.

Kaufman, dříve lajnový obránce, zaskakoval za Jablonského na stoperu; ten dva tréninky vynechal kvůli výslechům v souvislosti se sázkařskou aférou. A řada tak přišla na Hoška.

"První signál byl, že Matula nemohl kvůli trestu za žluté karty hrát. Trenér Ščasný se mě zeptal, jestli bych zvládl beka. Tak jsem tam skočil," líčil vysoký odchovanec Slavie. "Vyhrálo se, snad bude hodnocení dobré. Já mám radost hlavně z výborného týmového výkonu."

Ale i jeho individuální výkon se dočkal ocenění. "Měli jsme problémy se složením obrany. Zkušený Kaufman i Hošek, který hrál poprvé v životě pravého beka, to zvládli velmi dobře," pochválil Zdeněk Ščasný.

Možná je to pro Hoška šance na teplický restart. "Z testů ve Slavii jsem byl stáhnutý kvůli situaci obránců. Teď můžu říct, že jsem za to rád," culil se, nadšený z teplické hry: "Máme velkou ofenzivní kvalitu, hodně šancí. Občas se něco dopředu nepovede, tak je pak těžší bránit. Ale tím, že dáváme hodně gólů, až tolik nevadí, když jeden dostaneme."

Hošek posílil Teplice v létě 2010, v první sezoně odkopal 18 zápasů v základní sestavě. Pak rok hostoval v Cracovii Krakov. "Tehdejší trenér Rada měl asi jiné plány, do toho zranění, škoda." Na druhou stranu si z Polska dovezl zážitky, které se mu vryly do paměti. "Asi každý hráč sní o zahraničí. Polská liga je srovnatelná s českou. Ale jsou tam obrovské stadiony a chodí plno lidí, dvacet i třicet tisíc diváků, to dělá jinou atmosféru," učarovalo mu.

Jenže fanoušci v Polsku taky dokážou pěkně divočit. "Zažil jsem i nepokoje. Když jsme třeba prohráli derby, počkali si nás rowdies v tréninkovém centru. Měl jsem z nich docela respekt, došlo na nějaké vyřizování. Měli s námi pohovory."

Po comebacku a dalším zranění se Hošek letos na jaře rozehrával v Sokolově. "Odehrál jsem plný počet minut, to bylo plus," našel zase herní rytmus. Najde ho i teď na Stínadlech?


Autor: Petr Bílek


fotbal.idnes.cz :: player's profile