All Stars Team
ValínVejmelka
All Stars Team > Clients > Article archive > Full article

Hráč kola Václav Prošek: Na další šanci v áčku si musím počkat, konkurence je velká (5/14/2014)

Prošek VáclavPRAHA – V Juniorské lize slávisté i nadále svádějí boj o titul s konkurentem z Brna a po nepříliš vydařených utkáních se znovu dostávají do formy. Po vítězství 2:1 na půdě Táborska přejeli sešívaní rozdílem třídy Jihlavu, kterou rozstříleli 6:0. Největším poměrem se na gólovém kolotoči podílel Václav Prošek, jenž se blýskl první, druhou a pátou brankou. Po dlouhých letech tak vstřelil hattrick a podruhé v aktuální sezoně byl vyhlášen Hráčem kola.

Václave, co říkáte na vysokou výhru nad Jihlavou?
Do zápasu jsme vstoupili dobře a dali jsme velmi rychlý gól, z čehož se Jihlava sesypala a my jsme poté přidali další góly. Do poločasu jich bylo celkem pět a už bylo prakticky rozhodnuto za stavu dva, tři nula. Druhý poločas se už jen hrálo, zda se dá ještě nějaký gól či ne, takže hladké vítězství.

Hned tři góly byly z vašich kopaček. Po jaké době se vám povedlo vstřelit hattrick?
Hattrick se mi povedl po hodně dlouhé době, už si ani nepamatuji, kdy to bylo naposledy. Góly ale byly docela jednoduché, samozřejmě se to teď snadno říká, kdybych šance neproměnil, tak to mohlo být jiné. Při prvním a druhém gólu jsem šel sám na branku a při třetím jsem si míč zpracoval, vystřelil jsem a spadlo to tam.

Po menší zápasové odmlce jste se podíval na hřiště a hned máte na kontě hattrick, jaký z toho máte pocit?
Pocit je to určitě dobrý, jsem hlavně rád za vstřelené branky, a že jsem si mohl zahrát. V áčku čekám na šanci, a jelikož nehraju, tak si jdu s chutí zahrát Juniorskou ligu.

Nejen na vás se v pondělí přišel podívat trenér Pastoor a možná jste mu nasadil brouka do hlavy, že vám nedává více šancí se ukázat v Gambrinus lize…
Ono to není jen o těch gólech. Navíc v A-týmu je hodně hráčů, kteří si říkají o šanci, takže musím vydržet, než přijde šance.

Po delší době jste nastoupil v Juniorské lize. Kdy jste se dozvěděl, že nastoupíte?
V neděli jsme byli v Brně s A-týmem a až na cestě zpět do Prahy jsem se dozvěděl, že nastoupím. Byl jsem za to rád, protože jinak bych absolvoval ten den „pouze“ trénink a zápas mi dá určitě více.

Nakonec jste ale zasáhl jen do prvního poločasu, po přestávce jste již zůstal mimo hřiště. Co bylo důvodem?
Ke konci poločasu mě bolela pata a moc se s tím nedalo hrát, tak jsem si řekl trenérovi o střídání, nechtěl jsem se zbytečně zranit a vyřadit se ze hry.

Přesto jste byl zvolen Hráčem kola…
Je to hezký, taková rarita, za kterou jsem ale moc rád.

A dokonce podruhé v této sezoně…
Už je to dlouho, co jsem byl zvolen poprvé, ale je to pro mě dobrá věc, takže jsem za to rád.

A-mužstvo se pořád pohybuje na hraně mezi sestupem a udržením se v Gambrinus lize. Věříte, že do bojů zasáhnete a že se Slavia v nejvyšší soutěži udrží?
Věřím, že se v lize udržíme, teď nás čeká doma Slovácko. Je třeba zapomenout na zápas s Brnem a nad Slováckem zvítězit, a definitivně se tak zachránit před posledním kolem v Ostravě. Zároveň také věřím, že áčku mám co dát, jinak bych tam asi ani nebyl.


Nikol Kuncová


juniorskaliga.cz :: player's profile