All Stars Team
ValínVejmelka
All Stars Team > Clients > Article archive > Full article

Hošek vyměnil Slavii za Teplice. Fotbalový stoper potřeboval změnu (7/22/2010)

Hošek JanOpustí-li Teplice fotbalový obránce Martin Klein, který má nabídky z Turecka a Izraele, nezůstane post stopera prázdný. Naskočit tam může posila ze Slavie, jednadvacetiletý mladík Jan Hošek. "Náznaky jsou," říká 189 centimetrů vysoký hráč, který na Stínadlech podepsal tříletý kontrakt.

Už od zimy věděl o zájmu Teplic. A nyní k transakci došlo. "Cítil jsem od Teplic důvěru, kterou mi dávají. Chci ji splatit svými výkony, tak bych jim nejlépe poděkoval." V nedělní domácí premiéře s Příbramí to asi ještě nebude, protože po zranění - měl natržený sval - ještě dohání fyzickou kondici.

"Za týden a půl to bude dobré. Pak se chci poprat o místo a dokázat, že na ligu mám," hlásí. V jaké náladě našel tým po výprasku 0:3 na hřišti Slovácka? "To se už uzavřelo. Parta je tu výborná."

Hošek je talent. Podílel se na titulu Slavie v ročníku 2008/09. Loni na podzim byl reprezentací do dvaceti let na mistrovství světa v Egyptě. A na jaře pak nastoupil za Slavii pětkrát v základní sestavě.

"Myslel jsem si, že dostanu víc šancí, ale zabrzdilo mě zranění. Se Slavií se loučím v dobrém. Dala mi šanci nakouknout do velkého fotbalu."

A proč tedy nepokračoval v klubu, který ho vychoval? "Trenér Jarolím mi vysloveně neřekl, že se mnou nepočítá. Ale já cítil, že potřebuju změnu, tak jsme se pro ni s manažerem rozhodli." K přestupu mu hned gratulovala rodina včetně bratra Petra, který kope v Hlučíně 2. ligu.

Hošek ve slávistické juniorce nastupoval i jako defenzivní záložník, jeho oblíbený post je ale jinde. "Odjakživa jsem hrál stopera, cítím se tam nejlíp."

Přednosti? "Předvídání, vzdušné souboje."

Slabiny? "Zapracovat na zrychlení."

fotbal.idnes.cz :: player's profile