All Stars Team
ValínVejmelka
All Stars Team > Clients > Article archive > Full article

Jan Hošek nad nabídkou Karviné dlouho neváhal (2/29/2016)

Hošek JanOsobně se před příchodem znal pouze s jedním hráčem aktuálního kádru a během zimní přípravy absolvoval hned dvě soustředění. Stoper Jan Hošek bude minimálně půl roku oblékat dres MFK OKD Karviná, kam zamířil z prvoligových severočeských Teplic.

Jak došlo k vašemu angažmá na druhé straně republiky?
Ozval se mi manažer s tím, že by Karviná měla zájem. Chvíli po něm se mi volal i sám trenér Weber. Shodou okolností jsem byl zrovna s Teplicemi na herním soustředění v Chorvatsku. Přiznám se, že se mi to od začátku zamlouvalo, takže jsem se rozhodl celkem rychle (úsměv).

Z Teplic jste chtěl odejít, už tam s vámi nepočítali?
To ne, nikdo mi nic neřekl. Ale sám jsem vycítil, že to chce změnit prostředí a navíc bych toho asi moc nenahrál.

Už jste zmínil soustředění v Chorvatsku, což není příliš obvyklá destinace pro zimní přípravu. Jaké to tam bylo?
Pro mě to byla úplná novinka, ale neviděl jsem tam větší rozdíl oproti například Turecku - kromě počasí samozřejmě. To nebylo úplně optimální, ale co se týče hotelového komplexu a hřišť, tak to bylo v pořádku.

Máte za sebou dvě herní soustředění. Bohaté vám to stačilo, ne?
Co by za to jiní dali, kdyby mohli takhle jezdit a kvalitně se připravovat! Vůbec jsem s tím neměl problém a nevadilo mi to (úsměv).

V karvinském dresu jste zatím odehrál tři utkání. Jaké z nich máte pocity?
Podle výsledků se nám to povedlo. S Hlučínem, Znojmem a Skalicí jsme všechno vyhráli, a navíc jen jednou inkasovali. Ale v přípravě je důležitější předváděná hra. To jsme, aspoň myslím, zvládli a těší mě to. Hlavně zápas se Skalicí byl dobrý a zaslouženě jsme jej na slušném travnatém hřišti zvládli k naší spokojenosti.

Přišel jste vytvořit stoperskou dvojici s Pavlem Dreksou. Ten je však už přes měsíc zraněný. Představuje to pro vás nějakou komplikaci?
Z Pavlova pohledu si myslím, že ani ne. On je zkušený borec. A na druhou stranu není nikde napsáno, že zrovna já budu hrát. Pokud to ovšem tak bude, tak výraznější problém v tom, že nebude čas na sehrávání, nevidím.

Znal jste před svým příchodem někoho z kabiny osobně?
Jen Petra Glasera. Potkali jsme se kdysi dávno v Praze – on šel do Sparty, já do Slavie. Byli jsme spolu dokonce na intru.

Sledoval jste z Teplic i Fotbalovou národní ligu?
Jasně, vždyť jsem půl roku hrál za Sokolov. Obecně těch lig sleduju víc, takže i naší druhou ligu jsem sledoval.

A obligátní otázka na závěr – s jakými ambicemi jste přišel do Karviné?
Vím o postupových ambicích, které tady jsou. Já budu při zemi a říkám, že bude lepší jít krok po kroku, zápas od zápasu. A na konci uvidíme, jak to dopadne. Ale všichni si přejeme uspět, to je jasné.

www.mfkkarvina.cz :: player's profile