All Stars Team
ValínVejmelka
All Stars Team > Clients > Article archive > Full article

Do Baníku Sokolov se vrací Jan Hošek, bude hostovat z Teplic (7/23/2019)

Hošek JanCennou posilou do zadních řad pro blížící se začátek sezóny 2019/2020 by měl být 30letý střední obránce Jan Hošek, který přichází do Sokolova na hostování z prvoligových Teplic. V Baníku naváže na své působení ze sezóny 2012/2013.

Jan Hošek se přes západočeské Nýrsko a Klatovy dostal v dorosteneckém věku do Slavie Praha, kde se dokázal propracovat až do ligového kádru a v únoru 2009 si připsal první prvoligový start. V následujícím ročníku také nastoupil v utkání Evropské ligy proti francouzskému Lille. Následně přestoupil do Teplic, kde strávil šest let, během kterých také hostoval právě v Baníku. V Sokolově odehrál 14 utkání. Během zimní přestávky v ročníku 2015/2016 přestoupil do prvoligové Karviné, odkud však po dvou letech přestoupil zpět do Teplic. Celkově v české nejvyšší soutěži nastoupil ke 128 zápasům, v nichž vstřelil 4 branky. Za reprezentační U20 se v roce 2009 zúčastnil Mistrovství světa v Egyptě, kde zasáhl do tří zápasů. Poté oblékl dres také českého výběru do 21 let.

"Po dohodě s FK Teplice k nám na hostování přichází střední obránce s prvoligovými parametry a zkušenostmi Jan Hošek. Pevně věříme, že nám svými zkušenostmi pomůže nejen v obranné činnosti, ale také při zakládání ofenzivních akcí. Zároveň by měl být přínosem pro tým i svou osobností," řekl na adresu nové posily výkonný ředitel klubu Tomáš Provazník.

www.fksokolov.cz :: player's profile