All Stars Team
ValínVejmelka
All Stars Team > Clients > Article archive > Full article

Jan Hošek: Remízu s Hradcem musíme brát (7/23/2019)

Hošek JanByl jednou z nejvýraznějších postav prvního utkání nové sezony FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, ve kterém Baník přivítal doma Hradec Králové. Obránce Jan Hošek udržel spolu se svými spoluhráči čisté konto a baníkovci si tak v souboji s favoritem připsali remízový bod. Po utkání jsme stopera, který se do Baníku vrací po sedmi letech, vyzpovídali.

Sezónu jste zahájili získaným bodem s Hradcem Králové, který se netají postupovými ambicemi. Je tento bod pro nás plusový?
Těžko říct. Chceme doma vyhrávat. To je základ. Myslím, že jsme měli zajímavých situací před brankou více než Hradec. Kdybychom je vyřešili lépe, mohlo to být ještě lepší. Ale výsledek 0:0 musíme brát. Je to bod s těžkým soupeřem, nicméně škoda.

V útoku Hradce nastoupil rychlý Vlkanova, který, jak se zdálo, dělal především na začátku utkání naší obraně problémy. Jak se takový rychlý hráč brání?
Pro nás větší hráče je na tyto typy nepříjemné hrát, je obratnější. Nemyslím ale, že nám dělal nějaké extra problémy. Připravili jsme se na to a dokázali jsme útoky hostů odcouvat. Někdy to stačí vystát a myslím, že nijak hodně místa neměl.

Bylo něco, čím vás Hradec překvapil?
Myslím, že tam nic nebylo. Jen ze začátku byli hosté na balonu více než my. Zdálo se mi, že prvních dvacet minut jsme měli těžší pohyb. Pak jsme si to ale do nohy a myslím, že to vypadalo docela dobře. Jenom škoda, že jsme nevyhráli.

Před koncem první půle jste měl velkou šanci po jednom z rohových kopů a následném závaru. Z tribuny nebylo prakticky nic vidět, jak se celá situace seběhla? Někteří diváci se dožadovali i penalty…
Bylo to po rohu, když šel do vápna přetažený balon a Ondra Ševčík někoho trefil. Ale myslím, že to nebyla ruka, ale že míč šel do hrudi. Od protihráče se to odrazilo ke mně někam mezi penaltu a malé vápno, kde jsem se snažil balon jednoduše narvat pod břevno. Škoda, netrefil jsem, moje chyba.

V Baníku začínáte svoje druhé angažmá, vracíte se po několika letech. Jak se celý přesun seběhl?
Seběhlo se to tak, že po nepovedeném konci minulé sezony v Teplicích situace vyústila tak, že se klub rozhodl, že s pěti hráči včetně mě už nepočítají. Nato se ozval pan Hejret. Zvažoval jsem ještě nějaké další nabídky, ale neproběhlo nic zvlášť konkrétního, co by mě, ženu a naší malou zajímalo, aby všechno bylo v pořádku. Kývnul jsem tedy na nabídku ze Sokolova a jsem rád, že jsem tady.

Příští týden jedeme na půdu Viktorie Žižkov, která se v loňské sezoně zachraňovala doslova na poslední chvíli. Je to zápas, který by Baník měl vyhrát?
Chceme do každého zápasu jít vyhrát. Viděli jsme proti Hradci, který chce postupovat, že jsme proti takovému soupeři dokázali hrát vyrovnaně, a dokonce být možná o trochu lepší. Proč ne, vyhrát se dá všude.

www.fksokolov.cz :: player's profile