All Stars Team
ValínVejmelka
All Stars Team > Clients > Article archive > Full article

Boj o záchranu? Důležitá je hlava, tvrdí Hošek. Nosit bude číslo 90 (2/11/2020)

Hošek JanOpava – Příchod Marka Kodra do Slezského FC padl, ale sportovní úsek promptně reagoval a do defenzivy přivedl novou tvář. V Opavě bude působit obránce Jan Hošek, jenž má na kontě 128 utkání v nejvyšší soutěži. Na dresu bude mít netradiční číslo – 90. „Má to svůj důvod. Souvisí s naší rodinou, ale nechci prozrazovat víc,“ říká Hošek v následujícím rozhovoru.

Jak se seběhl váš příchod do Opavy?
Měl jsem signály, že v Teplicích nebudu pokračovat, takže jsem hledal řešení. Pak mi volal pan Grussmann. Seběhlo se to velice rychle, a tak jsem tady. Když jsem se dozvěděl o Opavě, měl jsem hned jasno.

Mohl byste fanouškům popsat svou dosavadní fotbalovou dráhu?
Pocházím ze Šumavy a začínal jsem v Nýrsku. Potom jsem šel do Klatov, v mládeži jsem hrál za Slavii. Pár zápasů jsem si zahrál i za áčko, a pak jsem přestoupil do Teplic. Rok jsem byl v Cracovii Krakov, následně jsem se vrátil zpátky do Teplic. Dva a půl roku jsem byl v Karviné a opět jsem se vrátil do Teplic, takže jsem tam byl v podstatě třikrát. Plus samozřejmě teď jsem půlroku hostoval v Sokolově.

Jak vzpomínáte na působení v Polsku?
Bylo to super. Hrál jsem tam rok před tím, než bylo Euro, takže to byl masakr. Byly to krásné zápasy na super stadionech. Za tuhle zkušenost jsem rád. Vzpomínám na to jedině v dobrém.

Nejvíce jste toho odehrál v Teplicích. Jak vnímáte angažmá na severu Čech?
Na Teplice vzpomínám dobře. Docela dost jsem tam toho odehrál. Zažil jsem tam dobrou partu, jsou tam dobří kluci. Dodneška jsem s nimi v kontaktu a jsem za to rád.

A nyní vás potkal přesun zpátky na druhou stranu republiky.
Jojo, zase do známého kraje. (směje se) Ale beru to v pohodě.

Zdejší region znáte z působení v Karviné, že? Jak byste ho popsal?
Obecně bych řekl, že tady v tomhle koutu republiky jsou milejší a vstřícnější lidé, co se mi zatím ověřilo už v Karviné. S ženou to tady známe, projeli jsme si to tady a víme, kam jdeme.

Někteří to zde mohou vnímat jako „zahraniční“ angažmá.
Jasně, jsou i takové případy, ale já to takhle neberu. Pořád jsem v Čechách.

Jak jste připravený na boj o záchranu?
Je to jenom o hlavě. Když vidím zdejší mančaft, myslím si, že jsou tady dobří fotbalisté. Nejtěžší bude přichystat se na to hlavou. Co si pamatuji z minulých let, protože už jsem taky párkrát hrál o záchranu, jde hlavně o psychiku.

Znáte někoho z opavské kabiny?
Pár lidí tady znám. V Karviné jsem byl se Šromisem (Vojtěch Šrom – pozn. red.) a s Vencou Juřenou. S Tomášem Jursou jsem se potkal v Teplicích, takže tihle kluci mi nejsou úplně neznámí. Jsou tady i hráči, které zná širší veřejnost. V podstatě se všemi kluky jsme proti sobě hráli, takže od vidění znám dá se říct snad všechny.

Budete si v Opavě hledat vlastní bydlení?
Zatím bydlím na hotelu. Se ženou a malou jsme to zatím ještě nevymysleli. Uvidíme, jak se to nakonec upeče.

Na dresu budete nosit číslo 90. Proč?
Nechci to moc říkat, ale pro mě to svůj důvod má. Týká se to naší rodiny.

Jak se těšíte na opavské publikum?
Samozřejmě fanoušci jsou jedním z dalších plusů, proč mě to sem táhlo. Vždycky se lépe hraje, když za sebou máte kotel příznivců, kteří tým podporují. I tohle bylo aspekt, abych sem šel.

https: :: player's profile